2012

Listopad 2012

Jsme členy Spolku českého strakatého psa a zveme do něj i vás.

Listopad 2012

Vyšlápli jsme na Říp. Na výlet se sešlo 27 psů a spousta lidí (nějak jsme se v tom šrumu nedokázali spočítat :-). Největší zážitky:

– strakáči běhající kolem šňůry lidí (cestou jsme byli roztaženi cca na 800 metrech)
– výstup na Říp s kočárkem. Silní chlapi se postarali, aby se na vrchol dostali opravdu všichni účastníci
– setkání na vrcholu, kde měli sraz ještě jiní lidé se psy (šarplaninští ovčáci)
– občerstvení dole pod kopcem, kde zase jiná parta nadšenců nabízela pocestným své výtečné kulinářské výtvory

9. září

Máme za sebou 3. ročník setkání Českých strakatých psů. Doufáme, že se akce líbila a sejdeme se zase příští rok!

Červen 2012

V neděli 10. června jsme vyrazili na fotosraz do Prahy. Akci pořádala Aneta Jungerová a snímky jsou báječné. Podívejte se zde. Počasí nám sice nevyšlo – celou dobu lilo a lilo, o to víc je milé, že strakáčů se sešlo asi dvacet (v tom šíleném lítání to nějak nešlo spočítat).

Červen 2012

Do fotogalerie postupně přidáváme fotky štěňat z vrhu B, které nám posílají jejich noví majitelé (děkujeme :-)). Foto zde.

DroBci rostou jako z vody, třeba Bubu už je na výšku skoro stejná jak mamka Anka. Na šířku ale ještě dlouho tak “velká” nebude. Anča trochu nabrala (chuděra – nemůže za to, prostě jsme zapomněli přestat krmit ve velkém, když droBci odešli), tak teď máme zpřísněný režim stravy – důsledně odvážujeme do krabičky denní dávku a tu pak používáme nejen na večerní krmení, ale i na průběžné pamlskování. Kdyby tak někdo odvažoval dávku pánečkům…

22. dubna

Máme za sebou své první závody agility. Byli jsme v Kutné hoře, na akci Kutnohorský groš, která byla zároveň mistrovstvím republiky v agility českých strakatých psů.

Strakáčů se sešlo deset (respektive 11, ale jeden byl jako doprovod). Počáteční tréma nás rychle přešla, protože i když šlo o závody, atmosféra mezi strakáči byla velmi vstřícná – všichni jsme si navzájem fandili, aby alespoň nějaký pes doběhl bez diskvalifikace :-).
Strakáči jsou totiž plemeno silných osobností a například naši Anču velmi lákají tunely, takže si občas střihne nějaký tunel navíc. No a co projde na cvičáku s úsměvem už se na závodech hodnotí diskvalifikací.

Fotografie zde.

20. dubna

Doma už není žádné štěně, Andula naštěstí nijak zoufale neteskní, snažíme se jí naplnit denní program tak, aby jí nezbýval čas. Zítra jedeme za Bubákem a Bambulí – budeme rozvážet průkazy původu. Jsme zvědaví, jestli se Anka s droBky pozná. V neděli se chystáme na své první agility závody a příští týden se vypravíme na psí tábor k Brnu.

Jaro 2012

Měli jsme štěňata. Informace o vrhu B najdete zde.

Close Menu