O Nás

Anku jsme si pořídili v roce 2007. Je to Anka z Luční ulice a pochází z Kolína. Takže do nového domova to neměla daleko.
O strakáčích jsme toho předem moc nevěděli. Kamarádi si pořídili štěně, které se nám moc líbilo. Přečetli jsme na internetu vše, co šlo, ale beztak jsme ještě nebyli přesvědčeni. A pak jsme na výletě v Letohradu uviděli strakáče – dospěláka (Zapomněli jsme už jak se jmenuje, jen si pamatujeme, že je z Brna.) 
Bylo rozhodnuto. Začali jsme shánět vlastní štěně.
A vybrali jsme dobře. Anka je skvělá kamarádka i dobrý hlídač. Navíc je chytrá a rychle se učí všem novým věcem. Poslouchá téměř na slovo (to “téměř” je výjimka, když se na blízku vyskytne zajíc či srna, nemá na nás čas, musí čmuchat… (Edit: od 9.3.2022 Andulka není. . .)

V březnu 2018 se pro nás v chovatelské stanici Balmarti narodila druhá stračena. Jmenuje se Brebta. Uvedla se hned po příjezdu domů vzorovým postojem loveckého psa, když v hájku zavrkal holub… Inu asi máme doma další proháněčku divé zvěře. Tentokrát víme, že přítrž tomu máme dělat hned od počátku. Snad se nám podaří, držte palce.

O tom, jak to máme s různými aktivitami se dočtete v záložce výcvik

Close Menu